΄Ολοι μαζί για μια υπέροχη γιορτή!

Και επιτέλους έφτασε η μεγάλη μέρα! Η χριστουγεννιάτικη γιορτή μας. Αν και τα παιδιά μας είναι μόνο έξι τα καταφέραμε να οργανώσουμε μια μικρή όμως ζεστή και συγκινητική γιορτούλα. Το σχολείο μας για τη σχολική χρονιά 2022-2023 επέλεξε τον άξονα βελτίωση σχέσεων σχολείου – οικογένειας στον συλλογικό προγραμματισμό. Στα πλαίσια των δράσεων που έχουμε σχεδιάσει ήταν η συμμετοχή των γονέων στη γιορτή των Χριστουγέννων. Για τώρα είχαμε τις μαμάδες και υποσχεθήκαμε στους μπαμπάδες πως θα έχουν την δική τους ευκαιρία το καλοκαίρι!

Από την προετοιμασία μέχρι και την υλοποίηση τις ευχαριστούμε που ήταν στο πλάι μας!

Το έργο μας “Τα ατολίδια του δέντρου”  μας προέτρεψε γύρω από ένα άδειο δέντρο να αναζητούμε στη ζωή όχι μόνο τα “υλικά” στολίδια που έχουν εφήμερη λάμψη αλλά τα πραγματικά λαμπερά στολίδια που αντανακλούν φως στις ψυχές μας όπως η ΑΓΑΠΗ, η ΕΙΡΗΝΗ, η ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗ!

Πρώτα οι πρόβες….

giort1

Τα σκηνικά

gio3gio1 gio2kat22 Αντιγραφήkat23 Αντιγραφή

η παράσταση…

.jpg 2 3 4 5 6 8

Αλλά και ο μπουφές μετά τη γιορτή!

gio15

Ο Αι Βασίλης και το ξωτικό του στο τέλος μοίρασαν δώρα και χαρά στα μικρά μας μαθητούδια και αποχαιρετίσαμε έτσι μια  όμορφη και γεμάτη χρονιά!

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!

πηγή έργου: Ευγενία Μαμανου