Αντικατάσταση κουφωμάτων στο 1ο Νηπιαγωγείο Πυλίου

Το 1ο Νηπιαγωγείο Πυλίου Κω άλλαξε όψη… Μετά από δέκα χρόνια αλλεπάλληλων αιτημάτων και επαφών με τις Σχολικές Επιτροπές του Δήμου για αλλαγή των παλιών κουφωμάτων και μετά από 32 χρόνια λειτουργίας το όνειρο μας πήρε σάρκα και οστά και πραγματοποιήθηκε!!!

Το Σαββατοκύριακο 8 και 9 και την Τρίτη 11 Αυγούστου 2020 το συνεργείο του κυρίου Στούππου Γιάννη πραγματοποίησε τις κατάλληλες εργασίες για την αντικατάσταση των παλιών κουφωμάτων με νέα τα οποία είναι θερμοδυναμικά και  περιλαμβάνουν τζάμια τρίπλεξ τα οποία είναι ενεργειακά και ασφαλέστερα για τα παιδιά μας! Η καθημερινότητα μας αλλάζει κι αυτό είναι κάτι που μας γεμίζει απίστευτη χαρά και αισιοδοξία!

Σε αυτό το σημείο θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε επίσης, το συνεργείο του κυρίου Βερούτα Νίκου για την μέτρηση και την τοποθέτηση των τζαμιών, την Σχολική Επιτροπή του Δήμου Κω και τον Πρόεδρο της κύριο Μήτρου Εμμανουήλ, τον Δήμαρχο Κω κύριο Νικηταρά Θεοδόση, τον Υπάλληλο της Δημοτικής Κοινότητας Πυλίου κύριο Κασίου Γιώργο για την αποκομιδή των παλιών τζαμιών κι ένα ιδιαίτερο ευχαριστώ στην Αντιδήμαρχο Αναπτυξιακών Έργων, Καινοτομίας, Επιχειρηματικότητας και Διεθνών Σχέσεων κυρία Κασσιώτη Γεωργία η οποία έδειξε ευαισθησία και ενδιαφέρον για ένα τόσο σημαντικό και χρόνιο θέμα του νηπιαγωγείου μας από την πρώτη στιγμή που ενημερώθηκε γι’ αυτό και που ήταν πάντα διαθέσιμη να μιλήσει και να βρει λύσεις με τον Προϊστάμενο του νηπιαγωγείου.

Να είστε όλοι καλά!!! Σας ευχαριστούμε πολύ!!!