Επιτέλους ήρθε η αγαπημένη γιορτή μικρών και μεγάλων ΄΄ ΟΙ ΑΠΟΚΡΙΕΣ΄΄……..!!!!!!!!
Γνωρίσαμε τους ήρωες του καρναβαλιού, παίξαμε διάφορα αποκριάτικα παιχνίδια , όπως το γαϊτανάκι, το παραδοσιακό έθιμο της Αποκριάς, δημιουργήσαμε πολύχρωμες αστείες αποκριάτικες κατασκευές . Στο τέλος φυσικά μαζί με το Δημοτικό κλείσαμε την εβδομάδα με ένα μεγάλο αποκριάτικο πάρτι , χορέψαμε και τραγουδήσαμε στους ρυθμούς του Καρναβαλιού ενώ τα παιδιά μεταμφιέστηκαν με τις εντυπωσιακές στολές τους.
Ντυθήκαμε Αρλεκίνοι…!!!!!!