Μήνυμα Νηπιαγωγών στα παιδιά τους

Συγγραφέας: Νηπιαγωγείο Πλαταμώνα | Κατηγορία Ανακοινώσεις, Άρθρα | , στις 23-03-2020

Η φετινή σχολική χρονιά εξελίσσεται διαφορετικά από κάθε προηγούμενη. Μαθητές, γονείς και εκπαιδευτικοί έχουν έρθει αντιμέτωποι με μια πρωτόγνωρη κατάσταση, η οποία είναι άγνωστο ακόμα πόσο θα διαρκέσει.

Αγαπητά μας παιδιά εμείς οι Νηπιαγωγοί του σχολείου σας, δεν προλάβαμε να σας χαιρετίσουμε όπως θα θέλαμε….

Μας λείπουν τα χαμόγελά σας, οι αγκαλιές σας και οι φωνές σας.

Ουράνιο Τόξο

Να σας πούμε πόσο υπερήφανες είμαστε για εσάς. Πόσο σας αγαπούμε!!

Αυτή θα είναι μια σχολική χρονιά που κανείς μας δεν θα ξεχάσει.

Να ξέρετε ότι μόλις θα ξαναβρεθούμε την επόμενη φορά, θα είστε όλοι δυνατοί και γεμάτη αγάπη.

Οι Νηπιαγωγοί σας

Αγαπητοί γονείς και παιδιά μένουμε σπίτι και ακολουθούμε τις οδηγίες του Υπουργείου Υγείας.

Η συγγραφέας Manuela Molina δημιούργησε το πιο όμορφο παιδικό βιβλίο για να μάθουν τα παιδιά για τον κορονοϊό με τον πιο όμορφο και δημιουργικό τρόπο.

Πατήστε στον παρακάτω σύνδεσμο:  ΠΑΙΔΙΚΟ ΒΙΒΛΙΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΟΡΟΝΟΪΟ