ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΠΛΑΝΟΥ

Το Νηπιαγωγείο Πλάνου του Δήμου Ζακύνθου, βρίσκεται σε ένα όμορφο παραλιακό χωριό του νησιού βορειοδυτικά της πόλης της Ζακύνθου και σε απόσταση 5 χιλιομέτρων απ’ αυτή, στην περιοχή “Τσιλιβί” Πλάνου. Η ιστορία του ξεκινάει το 1992 όπου και λειτούργησε για πρώτη φορά τμήμα νηπιαγωγείου στην Τοπική κοινότητα του Πλάνου με Νηπιαγωγό   την κυρία Καλλιόπη Νικολοπούλου, μέχρι και το Σχολικό έτος 2020-2021.

Στο νηπιαγωγείο  σήμερα  λειτουργεί ένα υποχρεωτικό πρωινό τμήμα και ένα προαιρετικό ολοήμερο

Σκοπός της δημιουργίας του ιστολόγιου  είναι η εξωστρέφεια του σχολείου  προς την κοινωνία, η επικοινωνία με τους γονείς και τους μαθητές μας με τα μέσα που μας προσφέρει η τεχνολογία, η ανταλλαγή ιδεών, η επικοινωνία με άλλα σχολεία και φορείς.