Χριστουγεννιάτικες Δράσεις

O MΟΥΣΙΚΟΣ ΜΑΣ ΕΛΑΤΟ ΜΑΣ

Άλλη μια όμορφη Χριστουγεννιάτικη δράση πραγματοποιήθηκε σήμερα στο Νηπιαγωγείο μας! Ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του 1ου Δημοτικού και Νηπιαγωγείου Πικερμίου προσέφερε στη σχολική μας μονάδα ένα Έλατο, το οποίο φυτεύτηκε στην αυλή μας και στολίστηκε από όλα τα παιδιά και των δύο Νηπιαγωγείων μας. Ευχαριστούμε για άλλη μια φορά το Σύλλογό μας για την όμορφη πρωτοβουλία του!

Όμως, η σημερινή μέρα δεν τελείωσε έτσι… αλλά ολοκληρώθηκε με τα παιδιά και των δύο Νηπιαγωγείων να συγκεντρώνονται στον Κοινόχρηστό μας χώρο και να τραγουδούν χριστουγεννιάτικα τραγούδια όλοι μαζί σαν μια όμορφη μεγάλη παρέα, υπό τη συνοδεία ηλεκτρικού πιάνου. Εδώ, να ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΟΥΜΕ θερμά τον θείο του μαθητή Νικήτα Α. (Πρωινό Τμήμα 2) κο Διονύση Κωστή, ο οποίος ανταποκρίθηκε στο κάλεσμά μας να συνοδεύσει την μικρή μας χορωδία με το πιάνο, αλλά και την υπέροχη φωνή του!