S.T.E.A.M και Σχολική αυλή!

Ένα όμορφο βίντεο για να θαυμάσετε το λιθαράκι μας στη βελτίωση της αυλής μας. Τα παιδιά του τμήματός 1 ονειρεύτηκαν, σχεδίασαν αναπτύσσοντας την δημιουργικότητά τους (creativity), έδρασαν σκεπτόμενα κριτικά (critical thinking), επικοινώνησαν (communication), συνεργάστηκαν (collaboration). Όλες αυτές είναι οι δεξιότητες που καλλιεργήθηκαν στη συγκεκριμένη δράση – διάρκειας αρκετών μηνών – οι δεξιότητες που κληθήκαμε να καλλιεργήσουμε φέτος μέσω των Εργαστηρίων Δεξιοτήτων!

Κλείνοντας, ευχαριστούμε θερμά τον Δήμο Ραφήνας-Πικερμίου και την Ενιαία Σχολική Επιτροπή Σχολείων Α/θμιας Εκπαίδευσης Δήμου Ραφήνας-Πικερμίου που ανέλαβε την αγορά αρκετών παιχνιδιών της αυλής μας, καθώς και το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων 1ου Δημοτικού και Νηπιαγωγείου Πικερμίου που ήταν πάντα δίπλα μας!