Κάλαντα Λαζάρου
Το Νηπιαγωγείο μας, στα πλαίσια του αναλυτικού προγράμματος του Νηπιαγωγείου ,γνωριμία των παιδιών με τις συνήθειες, τα ήθη, τα έθιμα, τις παραδόσεις και άνοιγμα του σχολείου στην ευρύτερη κοινωνία, διοργάνωσε δράση στις 7 Απριλίου, με θέμα την αναβίωση του εθίμου <<Κάλαντα του Λαζάρου>>. Τα παιδιά του Νηπιαγωγείου με τα πανέμορφα καλαθάκια τους περιηγήθηκαν στο χωριό για να τραγουδήσουν τα κάλαντα του Λαζάρου εν όψει του Πάσχα δίνοντας μια νότα παιδική και εορταστική στους κατοίκους του χωριού.