ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2021 2022

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ  Δ/ΝΣΗ Π.Ε .& Δ.Ε.   ΔΥΤ. ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ

Δ/ΝΣΗ Π.Ε. Ν. ΚΟΖΑΝΗΣ

ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΠΕΤΡΑΝΩΝ

Σας ανακοινώνουμε ότι οι εγγραφές των νηπίων θα γίνονται από

1/3/2021  έως 20 /3/2021

Εγγράφονται στο Νηπιαγωγείο για το σχολικό έτος 2021-22 , μαθητές γεννημένοι το 2016 και 2017

Απαραίτητα δικαιολογητικά

1. Αίτηση εγγραφής
  2. Υπεύθυνη Δήλωση του γονέα/κηδεμόνα ότι αναλαμβάνει την ευθύνη για την ασφαλή προσέλευση και αποχώρηση του νηπίου.
  3. Επίδειξη του βιβλιαρίου υγείας ή προσκόμιση άλλου στοιχείου, στο οποίο να φαίνεται ότι έγιναν τα προβλεπόμενα εμβόλια.
  4. Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή( Α.Δ.Υ.) Συμπληρώνεται από παιδίατρο ή γενικό ιατρό ή παθολόγο σε κέντρα υγείας ή εξωτερικά ιατρεία Νοσοκομείων, σε ιδιωτικά ιατρεία συμβεβλημένα με τον Ε.Ο.Π.Υ.Υ. ή τον αντίστοιχο ασφαλιστικό φορέα των γονιών και κηδεμόνων και σε ιδιωτικά ιατρεία (χωρίς σύμβαση με ασφαλιστικά ταμεία).

Σας ενημερώνουμε ότι η υποβολή των αιτήσεων – Υπεύθυνων Δηλώσεων εγγραφών μπορεί να γίνεται και μέσω της ηλεκτρονικής πλατφόρμας του Υπουργείου Ψηφιακής Διακυβέρνησης στην ηλεκτρονική διεύθυνση:

ΔΕΙΤΕ  ΟΛΗ ΤΗΝ ΤΗΝ ΕΓΚΥΚΛΙΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΓΓΡΑΦΕΣ

ΑΤΟΜΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΙ ΦΥΛΛΟ ΕΞΕΤΑΣΗΣ