ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ- Επαναλειτουργία Νηπιαγωγείου Περιβολακίου!

Αγαπητοί μας Γονείς…. Παιδιά μας Αγαπημένα!

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ με Υγεία για όλους μας!

Σας ενημερώνουμε ότι από Δευτέρα 11-1-2021 ανοίγουν ξανά τα σχολεία μας.

Σας περιμένουμε με ανυπομονησία,  δημιουργική αισιοδοξία, και την αγκαλιά της καρδιάς  μας ανοιχτή,  για να συνεχίσουμε από εκεί που οι συνθήκες μας σταμάτησαν.

Βγαίνουμε όλοι από την ασφάλεια του σπιτιού μας μετά από μια καραντίνα σχεδόν 2 μηνών .

Για να είμαστε και να παραμείνουμε ΟΛΟΙ Υγιείς και Ασφαλείς, θα πρέπει ΟΛΟΙ μας να τηρούμε τους κανόνες που ήδη έχουμε μάθει.

• Χέρια Καθαρά, Απόσταση ασφαλείας, Μάσκα σταθερά!
  • Αυστηρή τήρηση των ωρών προσέλευσης και αποχώρησης παιδιών και γονέων.
  • Με το παραμικρό σύμπτωμα (συνάχι, πυρετό, διάρροια, εμετό, αδιαθεσία, κ.λ.π.) μένουμε σπίτι μέχρι να περάσει οποιοδήποτε σύμπτωμα.
  • Ενημερώνουμε το σχολείο για τυχόν θετικά κρούσματα COVID-19 στο οικείο περιβάλλον μας.
  • Χρησιμοποιούμε μόνο τα ατομικά μας αντικείμενα (παγουρίνο, αντισηπτικό, μάσκες, τάπερ φαγητού, τσάντα σχολική, ένδυμα)
  • Έχουμε μαζί μας 2-3 μάσκες σε καθαρά σακουλάκια (και ένα σακουλάκι άδειο για την μάσκα που έχουν χρησιμοποιηθει). Θα δοθεί 1 μάσκα ακόμη για κάθε παιδί
  • Χαιρετιόμαστε κι αγκαλιαζόμαστε από απόσταση. Η αγάπη είναι στην καρδιά μας και φαίνεται στα μάτια μας!

Το σχολείο μας και η τάξη μας καθαρή και απολυμασμένη σας περιμένει….

ΥΠΕΝΘΥΜΙΣΗ Ωραρίου Προσέλευσης  – Αποχώρησης Μαθητών

Πρωινό υποχρεωτικό Τμήμακυρία Αρετή:

• Ώρα Προσέλευσης :    8:20 έως 8:30 π.μ.
  • Ώρα Αποχώρησης :    12:50 έως 13:00 μ.μ.

Πρωινό Υποχρεωτικό Τμήμα 2 κυρία Κατερίνα :

• Ώρα Προσέλευσης :    8:10 έως 8:20 π.μ.
  • Ώρα Αποχώρησης :    12:45 έως 12:55 μ.μ.

Ολοήμερο Τμήμα:

Θα λειτουργήσει κανονικά από την Δευτέρα 11-1-2021

Σας παρακαλούμε θερμά :

-να τηρηθεί αυστηρά το ωράριο της προσέλευσης και αποχώρησης των νηπίων, όπως τονίζεται ιδιαίτερα για από την σχετική εγκύκλιο του Υπουργείου Παιδείας, ως μέτρο για την αποφυγή συγχρωτισμού και πιθανή διασπορά του ιού.

-να συνοδεύετε τα παιδιά ως την είσοδο του Νηπιαγωγείου κρατώντας πάντα αποστάσεις ασφαλείας τουλάχιστον 1,50 μέτρου από άλλους γονείς και παιδιά

-να φοράτε ήδη την μάσκα εσείς και τα παιδιά κατά την είσοδο σας στην αυλή του σχολείου.

Για την Βεβαίωση μετακίνησης Γονέα /Συνοδού ανηλίκου μαθητή ισχύει αυτή που σας δόθηκε τον Σεπτέμβριο,

Το μήνυμα SMS στο  13033 είναι 4-παροχή βοήθειας/συνοδεία ανηλίκων

Καλή μας Αντάμωση!!!

Οι Νηπιαγωγοί των Παιδιών σας!