ΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΤΗΣ ΠΕΡΑΧΩΡΑΣ ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΙΣΤΙΚΗ ΒΟΗΘΕΙΑ

Μετά το πέρας της δράσης ακολούθησε σε συνδιοργάνωση των σχολικών μονάδων του Γυμνασίου,Δημοτικού Σχολείου και Νηπιαγωγείου Περαχώρας, ενδοσχολική επιμόρφωση από το κλιμάκιο του περιφερειακού τμήματος Λουτρακίου του ελληνικού Ερυθρού Σταυρού του εκπαιδευτικού προσωπικού για την δράση του Ε.Ε.Σ . και του Διεθνούς Ερυθρού Σταυρού καθώς και για τους τρόπους και την αξία προώθησης του εθελοντισμού μέσω των σχολείων στους μαθητές και τις μαθήτριες αλλά και τους γονείς και κηδεμόνες τους.

768x546 2