Υλικό καραντίνας με πολλή αγάπη!!

Μια εβδομάδα πέρασε με κλειστά τα σχολεία λόγω έκτακτων μέτρων κατά του κορωνοϊού. Βιώνουμε μια μεγάλη δοκιμασία.

Δυστυχώς, δεν έχουν όλα τα παιδιά πρόσβαση στις τηλεκπαιδεύσεις καθώς δε διαθέτουν τα απαραίτητα μέσα.

Για να δώσω χαρά στους μαθητές μου, ετοίμασα ένα πακέτο με σελίδες για χρωματισμό και εργασίες που περιείχε επιπλέον 1 πλαστελίνη, μερικές μπογιές,  μαρκαδόρους και 1 μολύβι. Το πακετάκι αυτό μοιράστηκε στα παιδιά την Δευτέρα, αμέσως μετά την ανακοίνωση για το κλείσιμο των σχολείων. Δε θα μπορούσα να αφήσω τα νηπιάκια μου έτσι απότομα.

Εύχομαι να τελειώσει γρήγορα αυτή η δύσκολη κατάσταση και να επιστρέψουμε όλοι πίσω υγιείς στο σχολείο μας ώστε να λειτουργήσουμε και πάλι σαν ομάδα όπως μόνο εμείς ξέρουμε!!