H σελίδα μας (γράφουν τα παιδιά)

Κυρίες και κύριοι, κοριτσάκια κι αγοράκια, παιδάκια και μωράκια καλημέρα σας.

Είμαστε οι μαθητές του Νηπιαγωγείου Όσσας και σας στέλνουμε πολλά πολλά φιλάκια.

Σας στέλνουμε αυτό το γράμμα για να σας καλωσορίσουμε στην Ιστοσελίδα μας και στο καλύτερο σχολείο μας.

Κάνουμε πολλά πράγματα, όπως να ζωγραφίζουμε, να κάνουμε κατασκευές, να διαβάζουμε βιβλία, να τραγουδάμε και να παίζουμε. Αυτό τον καιρό μαθαίνουμε για το φως και για το σκοτάδι.

Τις ζωγραφιές μας μπορείτε να τις δείτε στο Ίντερνετ.

Δεν θα σας ξεχάσουμε ποτέ μας. Θα σας στέλνουμε κάθε μέρα πολλά μηνύματα.

Μπορείτε να έρθετε να μας δείτε από κοντά για να σας πούμε ένα γεια και να ακούσετε τα τραγούδια που λέμε.

Πολλά φιλάκια και καλή χρονιά

από την κυρία μας την καλή και εμάς.

ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΣ

Κυρίες και κύριοι,

Εμείς ήμασταν άρρωστοι όλες αυτές τις μέρες και στο σπίτι δεν είχαμε τίποτα να παίξουμε. Κοιμόμασταν, και καθόμασταν στο κρεβάτι. Μας πονούσε πολύ η κοιλιά μας και δεν είχαμε βιβλία να διαβάσουμε. Ακόμα μας λείπει ο Δημητράκης, η Αλεξάνδρα και η Δέσποινα.

Τώρα γίναμε καλά και ήρθαμε ξανά στο σχολείο. Στο σχολείο κάνουμε πράγματα πολλά. Μας τελείωσαν οι κόλλες και τα χαρτιά και τώρα πήραμε καινούρια.

Θέλουμε να σας πούμε καλό μήνα.

Σας αγαπάμε όλους και πολλά φιλάκια… (και το κλείνουμε)