Αγιασμός 2021-2022

Αγαπητοί μας γονείς,

Ο καθιερωμένος αγιασμός του νηπιαγωγείου μας θα γίνει τη Δευτέρα 13 Σεπτεμβρίου 2021 και ώρα 12:00 παρουσία του Σεβασμιωτάτου Μητροπολίτη Φθιώτιδας κ.κ. Συμεων .

Για το σκοπό αυτό και εξαιτίας των δύσκολων επιδημιολογικών συνθηκών που βιώνουμε όλοι μας, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε και να ζητήσουμε την αυστηρή τήρηση των παρακάτω:

1. Η χρήση της προστατευτικής μη ιατρικής μάσκας είναι υποχρεωτική από όλους όσοι προσέρχονται στους χώρους του νηπιαγωγείου. Παρακαλούμε να τηρηθούν   αυστηρά οι κανόνες προστασίας του Υ.ΠΑΙ.Θ  και του Ε.Ο.Δ.Υ.
  2. Η ώρα του αγιασμού, που αναγράφεται παραπάνω, θα τηρηθεί πιστά.
  3. Κατά τη διάρκεια της παραμονής σας στο χώρο του νηπιαγωγείου παρακαλούμε να τηρούνται οι αποστάσεις του 1,5 μέτρου τουλάχιστον.
  4. Σε περίπτωση που επιθυμείτε Γονική Άδεια για τη συγκεκριμένη ημέρα, παρακαλούμε όπως μας στείλετε mail δηλώνοντας  την επιθυμία σας αυτή μέχρι την Παρασκευή 10 Σεπτεμβρίου 2021.
  5. Μετά το πέρας του αγιασμού αποχωρείτε από το σχολείο μαζί με τα παιδιά σας.
  6. Τέλος, για την επόμενη ημέρα, παρακαλούμε στην τσάντα του παιδιού να υπάρχουν, εκτός από τα αναγραφόμενα στον κανονισμό του σχολείου και 12 μαρκαδόροι χοντροί, 12 ξυλομπογιές χοντρές, 1 μολύβι, 1 γόμα, 1 ψαλίδι.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         Ας ευχηθούμε λοιπόν όλοι μαζί, να έχουμε άλλη μια χρονιά δημιουργική, γεμάτη πρόοδο, εξέλιξη και ευχάριστες εμπειρίες, γεμάτη υγεία και προκοπή!

Οι εκπαιδευτικοί του Νηπιαγωγείου