Τα παιδιά μας γιόρτασαν τη λήξη του σχολικού έτους με καλοκαιρινά παιχνίδια και δρώμενα στην αυλή του σχολείου μας.
Καλό Καλοκαίρι!!!
Στιγμιότυπα από την επίσκεψη των νηπίων μας στο Δημοτικό σχολείο Οίας, με σκοπό την ομαλή μετάβαση των παιδιών για την επόμενη σχολική χρονιά! Η δασκάλα και οι μαθητές της Α’ τάξης μας καλωσόρισαν με χαρά στο σχολείο τους. Τα νήπια συμμετείχαν στο μάθημα της Α’ τάξης, έγραψαν, ζωγράφισαν και διασκέδασαν μαζί με τους μαθητές.
Η γιορτή της μητέρας είναι μια γιορτή αφιερωμένη στις μητέρες, οι οποίες τιμούνται κάθε χρόνο σε περισσότερες από 50 χώρες του κόσμου.
Η ημέρα αυτή έχει καθιερωθεί για να τιμήσουμε την προσφορά της μητέρας, τόσο στα παιδιά και στην οικογένειά της, όσο και σε ολόκληρο τον κόσμο, καθώς αυτές οι γυναίκες διαμορφώνουν την νέα γενιά αυτού του πλανήτη.
Οι μαθητές του νηπιαγωγείου μας επέλεξαν να ευχηθούν Χρόνια Πολλά στις μαμάδες τους με τον δικό τους ιδιαίτερο τρόπο!!!