2 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2024
ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΗΜΕΡΑ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΒΙΒΛΙΟΥ
Σήμερα είχαμε τη χαρά να επισκεφτεί το Νηπιαγωγείο μας η συγγραφέας παιδικών βιβλίων Βασιλική Νευροκοπλή. Η κυρία Βασιλική μας παρουσίασε το βιβλίο της “το κόκκινο κορδόνι” όπου σ’ αυτό βλέπουμε πώς κάτι φαινομενικά άχρηστο μπορεί να γίνει πολύτιμο και να αλλάξει τα πάντα. Η εκδήλωση πραγματοποιήθηκε σε συνεργασία με την Α και Β τάξη του Δημοτικού Σχολείου στο πλαίσιο του προγράμματος ομαλής μετάβασης στο Δημοτικό.
Τα παιδιά ζωγράφισαν την κυρία Νευροκοπλή
Ιδιαίτερα ευχαριστούμε τη Σχολική Επιτροπή Α/θμιας Εκπ/σης του Δήμου Εμμανουήλ Παππά για την αγορά των βιβλίων της συγγραφέως.
ΗΜΕΡΙΔΑ