ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΗΜΕΡΑ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ-ΕΥΡΩΠΑΙΚΗ ΗΜΕΡΑ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ 2021

Η Ημέρα αυτή  καθιερώθηκε με απόφαση του Υπουργείου Παιδείας ως Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού.

Ο Αθλητισμός μας ωθεί να έρθουμε πιο κοντά, καλλιεργεί την ευεξία της ψυχής και του σώματος, μας ταξιδεύει, μας κάνει καλύτερους.

Και εμείς σήμερα την γιορτάσαμε με τον πιο όμορφο δημιουργικό τρόπο με δραστηριότητες στη φύση, με ασκήσεις , τρέξιμο, σκαρφάλωμα, με πολλά παιχνίδια και πολύ  χορό.

Ιδέα του μικρού μας Ορέστη να ετοιμάσει και χάρτη για την πρώτη μας εξόρμηση στο δάσος του χωριού μας…

Μια στάση στην παιδική χαρά του χωριού μας …παίξαμε ομαδικά παιχνίδια αυγολοδρομίες κά.

Συνεχίζουμε στην αυλή του σχολείου μας στα επιδαπέδια παιχνίδια μας…πήραμε κώνους και ράβδους , περάσαμε από πάνω , από κάτω…η ενέργεια μας ατελείωτη.

Η συνέχεια στην τάξη μας…

Το κοινό σύνθημα μας για το 2021 …Αθλούμαστε Δημιουργικά!!!