ΔΙΑΔΙΚΤΥΑΚΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ (ΜΕ ΙΤΑΛΙΑ,ΡΟΥΜΑΝΙΑ, ΠΟΛΩΝΙΑ ΚΑΙ ΤΟΥΡΚΙΑ)

Στα πλαίσια του προγράμματος etwinning ( Ο ΚΟΣΜΟΣ ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ)

συναντηθήκαμε και γνωρίσαμε τις δασκάλες των σχολείων από τις χώρες της Ιταλίας , της Ρουμανίας, της Πολωνίας και της Τουρκίας, όπου χαιρετηθήκαμε και παραγραμματίσαμε δεύτερη συνάντηση με τα παιδιά από τη χώρα μας την Ιταλία στις 4 Φεβρουαρίου 2021 ημέρα Πέμπτη.

Περιμέναμε πως και πως…Αγχωθήκαμε μη γίνει κάτι και δεν έχουμε σύνδεση…τελικά τα καταφέραμε πολύ καλά!

Αυτή η διαδικτυακή επικοινωνία θα μας μείνει αξέχαστη , γιατί χαιρέτησαν τα παιδιά στην ιταλική

γλώσσα   τον κάθε μαθητή  ονομαστικά και στη συνέχεια παρουσίασαν τον εαυτό τους στα αγγλικά.

Και μια ωραία ιδέα  ήταν να τους αφιερώσουμε έναν ελληνικό χορό… και φυσικά τον καλύτερο!!!

” Σήκω χόρεψε συρτάκι” όπου τους ξεσηκώσαμε όλους  και χορέψαμε μαζί.

Ήταν παρά πολύ όμορφο και συγκινητικό!!!

Δεν θα μπορούσαμε να μην αναφέρουμε τις καταπληκτικές χριστουγεννιάτικες κάρτες με ευχές  που παραλάβαμε στο Νηπιαγωγείο μας!!!

Τους ευχαριστούμε θερμά και αντευχόμαστε τα καλύτερα στη ζωή τους!!!