«Ενημέρωση σχετικά με τις οδηγίες της Επιτροπής Αντιμετώπισης Εκτάκτων Συμβάντων Δημόσιας Υγείας από λοιμογόνους παράγοντες»

Αγαπητοί γονείς,

αναρτούμε ενημερωτικό υλικό που περιέχει βασικές πληροφορίες σχετικά με: α) το Covid-19 και τα συμπτώματα της νόσου, β) τους τρόπους μετάδοσης, γ) τα μέτρα αυτοπροστασίας και προστασίας τρίτων και δ) τα μέτρα τα οποία είναι απαραίτητο να ληφθούν σε περίπτωση που εμφανιστούν κρούσματα της νόσου στο
σχολείο.

Στο υλικό της Εθνικής Επιτροπής Προστασίας Δημόσιας Υγείας έναντι Covid-19 υπάρχουν συνοπτικές οδηγίες αναφορικά με την επανέναρξη λειτουργίας των Νηπιαγωγείων και τα απαραίτητα μέτρα υγιεινής και συμπεριφοράς εντός του Νηπιαγωγείου που αφορούν μαθητές και εκπαιδευτικούς, αλλά και τα μέτρα τα οποία πρέπει να λαμβάνουν οι γονείς σε καθημερινή βάση.

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.