Τρία έργα με ποιότητα!

Την περασμένη σχολική χρονιά  2018-19 το νηπιαγωγείο μας ανέλαβε να υλοποιήσει τέσσερα έργα eTwinning. Το έργο Virtual Story, όπου ασχοληθήκαμε με την ψηφιακή αφήγηση ιστοριών που δημιουργούσαμε με τους εταίρους μας.  Το έργο Kindergartens in action, που ιδρύσαμε σε συνεργασία με όμορα νηπιαγωγεία, αλλά και νηπιαγωγεία της Ευρώπης, στα πλαίσια του οποίου αναλάβαμε κοινωνικές δράσεις  και μάθαμε την δημοκρατική συμμετοχή.  Με το έργο  ICT and robotics for little children  μπήκαμε στον κόσμο της ρομποτικής και των διάφορων εργαλείων web, πράγμα που μας οδήγησε ένα βήμα παραπέρα.  Και τέλος το έργο Easter με το οποίο μάθαμε για το Πάσχα σε πολλά μέρη της Ευρώπης και ανταλλάξαμε πολλά προϊόντα μεταξύ μας.   Η δουλειά μας ήταν απαιτητική αλλά  τα τελικά προϊόντα πολύ σημαντικά  και έτσι βραβευτήκαμε με  ετικέτες ποιότητας για τα τρία από αυτά. Τα λόγια της επιτροπής αξιολόγησης του e Twinnng ήταν:

“Συγχαρητήρια για τις Ετικέτες Ποιότητας που σας απονέμονται για τα έργα σας. Υλοποιήσατε εξαιρετικά έργα με πολύ όμορφες και ποικίλες συνεργατικές δραστηριότητες, συνεχή επικοινωνία με τους εταίρους σας και υπέροχα τελικά προϊόντα! Καλή συνέχεια στη δημιουργική σας πορεία”.