Γιορτάσαμε την Ευρωπαϊκή Εβδομάδα Κώδικα

Το σχολείο μας  πήρε μέρος με την εκδήλωση  «FUN AND LEARN WITH CODING» που μπήκε στο χάρτη των εκδηλώσεων της Εurope code week. Παιδιά, γονείς και φίλοι επισκέφτηκαν  το σχολείο μας, γνώρισαν και προγραμμάτισαν το ρομποτάκι beebot, διάβασαν κωδικοποιημένα μηνύματα και έπαιξαν παιχνίδια με τα ονόματά μας.  Ακόμα συμμετείχαμε σε εκδηλώσεις που οργανώθηκαν  από φίλους μας μέσα από την πλατφόρμα του eTwinning.  Και φυσικά κερδίσαμε όλοι μας πιστοποιητικό συμμετοχής!

Παίζοντας με το BeeBot και τα ονόματά μας

Codes and Robotics

Υπολογιστική σκέψη… ένα event μέσω του eTwinning

Πιστοποιητικό συμμετοχής

Tags : , ,

Υποβλήθηκε στις 13 Νοεμβρίου 2019 στις 6:42 ΜΜ. Μπορείς να παρακολουθείς τα σχόλια για το άρθρο χρησιμοποιώντας RSS 2.0. Μπορείτε νααφήστε μία απάντησηήTrackback.