Στα πλαίσια του προγράμματος ΟΜΑΛΗ ΜΕΤΑΒΑΣΗ ΑΠΟ ΤΟ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΣΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ,οργανώσαμε επίσκεψη στο Δημοτικό Σχολείο για να γνωρίσουν και να εξοικειωθούν τα παιδιά του Νηπιαγωγείου με τους χώρους, τα πρόσωπα, τις εκπαιδευτικές μεθόδους και τις δραστηριότητες του Δημοτικού Σχολείου …και φυσικά πραγματοποιήσαμε και κοινές δράσεις με τα παιδιά του Δημοτικού Σχολείου…τους ευχαριστούμε πολύ..περάσαμε υπέροχα…