Δράσεις – Συμμετοχές σε διαγωνισμούς

Σχολικό έτος 2023-2024

Κοινωνικό Παντοπωλείο Δήμου Ωρωπού

Το Πάσχα (2024) δόθηκαν χειροποίητα Πασχαλινά κουλουράκια μαζί με μια κάρτα με ευχές για το Πάσχα από τα παιδιά του Τμήματος 2 (κα Ελένη Μπουγιούκου). Έγινε κάλεσμα στις οικογένειες των παιδιών του Τμήματος 1(κα Ελευθερία Στουπάκη) που θα ήθελαν να προσφέρουν προϊόντα μακράς διαρκείας. Αφού συγκεντρώθηκαν όλα τα προϊόντα, επισκέφθηκαν το Νηπιαγωγείο μας Κοινωνικοί Λειτουργοί και παρέλαβαν όσα είχαμε μαζέψει όλη η Σχολική Μονάδα.

20240424 090636 20240424 090644

Συμμετοχή σε:

• 6ο Διεθνή Μαθητικό Διαγωνισμό Οπτικοακουστικής Δημιουργίας: «Τα Σχολεία εκπέμπουν στην ΕΡΤ». Στο ψηφιακό αποθετήριο των μαθητικών δημιουργιών i – create Φωτόδεντρο και συγκεκριμένα http://photodentro.edu.gr/i-create/ με τους κωδικούς της Σχολικής Μονάδας, στο πεδίο «6ος Διεθνής Μαθητικό Διαγωνισμός – Τα Σχολεία εκπέμπουν στην ΕΡΤ – Δημιουργία Νηπίων», έχουμε επισυνάψει το έργο «Στο δάσος…»  (Τμήμα 1 – κα Ελευθερία Στουπάκη).
  • 8ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Συγγραφής Παραμυθιούμε θέμα: «Ένα ουράνιο τόξο στην αυλή μου!»  που διοργανώθηκε από τη Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Δυτικής Θεσσαλονίκης δια της Διευθύντριάς της, Δρ. Ευαγγελίας Μπούτσκου σε συνεργασία με το 5ο Δημοτικό Σχολείο Αμπελοκήπων δια της Διευθύντριάς του, Δρ. Βιργινίας Αρβανιτίδου και το Δημοτικό Σχολείο Λητής δια της Διευθύντριάς του, κυρίας Κυριακής Μιζαμίδου. (Τμήμα 1 – κα Ελευθερία Στουπάκη). Το έργο μας το ονομάσαμε “Τα δύο κάστρα”

20240223 10573220240520 114004

Σχολικό έτος 2022-2023

Συμμετοχή στον 7ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Συγγραφής Παραμυθιού με θέμα

“Μια λέξη μαγική … ίσως σώσει τη Γη”

ΑΦΙΣΑ ΟΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΣΧΟΛΕΙΑ

Σχολικό έτος 2021-2022

Συμμετοχή στον 6ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό συγγραφής παραμυθιού

με τίτλο “Τι τρέχει μικρή μου μέλισσα;”

Παρουσίαση1 page 0001

Σχολικό έτος 2020-2021

Συμμετοχή και βράβευση στον 5ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Συγγραφής Παραμυθιού με θέμα: «Η μελωδία της ελπίδας» με το δεύτερο βραβείο πανελλαδικά!!!!

Περισσότερα στη διεύθυνση  https://contestfairytale.wordpress.com/

Παρουσίαση2 page 0001