Σχέδιο Δράσης-Ομαλή Μετάβαση στο Δημ. Σχολείο!3

“Κυρία κυρία, πότε θα ξαναπάμε στο δημοτικό; ” Ρωτούσαν με αγωνία τα μεγάλα μας νηπιακια! Και πήγαμε. Στα πλαίσια του προγράμματος “Ομαλή Μετάβαση στο Δημοτικό Σχολείο” πραγματοποιήσαμε την τελευταία μας δράση. Παρέα με τα παιδιά της πρώτης, παίξαμε κυνήγι αυγών στο προαύλιο, χορέψαμε με το τραγουδάκι,head shoulders knees and toes. Συστηθήκαμε στους δασκάλους και το διευθυντή του σχολείου, περιηγηθήκαμε στη σχολική αίθουσα που θα μας φιλοξενήσει του χρόνου. Ευχαριστούμε τον κ. Διευθυντή του Δημοτικού Σχολείου Μακρυχωρίου για την όμορφη συνεργασία, και την εκ/κό των Αγγλικών για την αμέριστη συμπαράσταση και την καθοριστική συμμετοχή της στη δράση μας! Ανανεώσαμε το Ραντεβού μας για το Σεπτέμβρη! Καλό Καλοκαίρι σε όλους!

photocards ai collage70 photocards ai collage71 photocards ai collage72