ΒΡΑΣΕΥΣΗ ΤΟΥ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟΥ ΛΟΥΤΡΩΝ ΥΠΑΤΗΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΕΤΑΙΡΙΑ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΤΗΣ ΦΥΣΗΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΔΡΑΣΕΙΣ ΤΗΣ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ 2021-2022

Το Σάββατο 18 Μαρτίου 2023, στο Σεράφειο του Δήμου Αθηναίων έγινε η παρουσίαση και βράβευση πανελλαδικά, των σχολείων που συμμετείχαν κατά τη σχολική χρονιά 2021-2022, στα Εθνικά Δίκτυα ¨Φύση χωρίς σκουπίδια” και ¨Οι πράσινες γωνίες της γειτονίας μου”  με Φορέα Υλοποίησης την Ελληνική Εταιρία Προστασίας της Φύσης. Ανάμεσα στα σχολεία που βραβεύτηκαν ήταν και το δικό μας σχολείο! Η χαρά μας είναι αφάνταστη και ευχαριστούμε από καρδιάς όλους όσους μας βοήθησαν μέχρι σήμερα ώστε το σχολείο μας να γίνει ένα σχολείο Περιβαλλοντικής  βιοποικιλότητας και ένα σχολείο οδηγός αφύπνισης για την προστασία του τοπικού οικοσυστήματος και της περιβαλλοντικής εκπαίδευσης.  Ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ στους μαθητές και μαθήτριές μας που είναι πάντα γεμάτοι όρεξη, φροντίδα και αγάπη για το περιβάλλον δίπλα μας, κοντά μας, τριγύρω μας… Καλή συνέχεια στις επόμενες δράσεις μας!!!