Εθελοντική Αιμοδοσία …

Συγγραφέας: ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΛΟΥΣΙΚΩΝ | Κατηγορία Δράσεις / Προγράμματα | , στις 06-05-2021

Από το σχολικό έτος 2015-16 και κάθε χρονιά  υλοποιείτε στο Νηπιαγωγείο μας  εθελοντική αιμοδοσία ,η οποία συνδιοργανώνεται με το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου  μας . Η αιμοδοσία έχει καθιερωθεί να διεξάγεται την τελευταία Κυριακή του Οκτωβρίου . Η συμμετοχή της τοπικής κοινωνίας  είναι μεγάλη  και ενθουσιώδης ,με συνέπεια όταν γίνεται να παίρνει την μορφή γιορτής ,καθώς προσφέρονται πολλά εδέσματα σε όσους προσέρχονται ,δώρα στο ιατρικό προσωπικό ,στο Σύλλογο Αιμοδοτών <Ο Αιμοδότης >αλλά και σε τρεις τυχερούς αιμοδότες, που κατόπιν κληρώσεως κερδίζουν καλάθια με παραδοσιακά προϊόντα (όλα  είναι προσφορές των τοπικών παραγωγών ).

Το Νηπιαγωγείο για την δράση του αυτή έχει βραβευθεί πολλές φόρες .Ευχόμαστε κάθε χρόνο να συνεχίζουμε με τον ίδιο ενθουσιασμό και την αμέριστη στήριξη όλων .