Προμήθεια self test από τους γονείς/κηδεμόνες

Αγαπητοί γονείς,

Aπό αύριο, Τετάρτη 23 Φεβρουαρίου 2022 οι μαθητές/μαθήτριες όλων των βαθμίδων θα προμηθεύονται  πέντε (5) δωρεάν self tests από τα φαρμακεία, προκειμένου να καλύψουν τις ανάγκες ελέγχου μέχρι και τα μέσα Μαρτίου και να προσέρχονται στο σχολείο σύμφωνα με τις οδηγίες των ειδικών. Στη διαδικασία της δωρεάν διάθεσης για τα self test δεν αλλάζει κάτι, και μαθητές/μαθήτριες και εκπαιδευτικοί τα προμηθεύονται με τον ΑΜΚΑ τους δωρεάν από τα φαρμακεία που εκείνοι επιθυμούν.

Σας υπενθυμίζω ότι κάθε Δευτέρα και Πέμπτη πρέπει να πραγματοποιείται o αυτοδιαγνωστικός έλεγχος (self test) στο σπίτι,  και οι μαθητές/μαθήτριες να προσέρχονται κάθε Τρίτη και Παρασκευή  στο νηπιαγωγείο και να επιδεικνύουν τη σχολική κάρτα με το αρνητικό αποτέλεσμα.

Σας ευχαριστώ πολύ για τη συνεργασία σας!

Η Προϊσταμένη του Νηπιαγωγείου

Αίμη Λυμπεροπούλου