Ειδικό Νηπιαγωγείο Κοζάνης

Ένα σχολείο για όλους

«Ταξίδι σε αχαρτογράφητα νερά»

Απρ 202326

Αγαπητοί γονείς,
 Χριστός Ανέστη!

Την Τετάρτη 3 Μαΐου στις 18:00 στο σχολείο μας θα συζητήσουμε και θα ανοίξουμε τις καρδιές μας. Δυο μαμάδες με παιδιά με αναπηρία θα μας διηγηθούν το προσωπικό τους βίωμα από τη γέννηση ως τώρα με παιδί με αναπηρία. Από καρδιά σε καρδιά ελπίζουμε να είναι τα λόγια που θα ακουστούν στη συνάντηση αυτή που είναι μόνο για γονείς.
Σας  περιμένω στο σχολειό μας.

Η προϊσταμένη του Ειδικού Νηπιαγωγείου Κοζάνης
Σταυρούλα Γουλιού

«Ταξίδι σε αχαρτογράφητα νερά»

Αγαπητοί γονείς

Το Ε.Ν. Κοζάνης  και το Ε.Δ.Σ. Κοζάνης, σε συνεργασία με το «Σύλλογο Γονέων, Κηδεμόνων και φίλων ατόμων με αυτισμό Ν. Κοζάνης», διοργανώνουμε βιωματικό εργαστήρι με θέμα την αναπηρία (βιωματική προσέγγιση της αναπηρίας).

Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη  3 Μαϊου 2023 στις 18:00μ.μ. στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων του Ειδικού Νηπιαγωγείου Κοζάνης, Αγίων Σαράντα 20, Ηπειρώτικα, Κοζάνη.

Πρόγραμμα Εκδήλωσης

Πρόλογος: Σταυρούλα Γουλιού, Προϊσταμένη του Ειδικού Νηπιαγωγείου Κοζάνης

Εισήγηση: Εμμανουήλ  Δάλας, ψυχολόγος, Διευθυντής Ειδικού Δημοτικού Κοζάνης

Ομιλία μέσα από το βίωμα: Ελένη Παφίλη, μητέρα παιδιού με αναπηρία