Καλώς το Καρναβάλι με τους τρελούς χορούς που ντύνει μασκαράδες μεγάλους και μικρούς.
Καλώς το που σκορπάει κορδέλες κομφετί είναι για τα παιδάκια η πιο τρελή γιορτή.
Τσικνοπέμπτη χθες και στο σχολείο μας το γλεντήσαμε καρναβαλικά και εορταστικά.
Φάγαμε σουβλάκια και πίτες που έφεραν οι μαμάδες και τις ευχαριστούμε πολύ που ανταποκρίθηκαν , χορέψαμε παραδοσιακά και αποκριάτικα και πετάξαμε σερπαντίνες, πολλές σερπαντίνες!!!
Το προσωπικό του Ειδικού Νηπιαγωγείου Κοζάνης σας εύχεται ολόψυχα να περάσετε μια όμορφη αποκριά και αν δεν σκοπεύετε να φορέσετε στολή φορέστε οπωσδήποτε το πιο ωραίο σας χαμόγελο!!!!