Την Πέμπτη παραλάβαμε από τον οργανισμό σχολικών κτιρίων ορθοστάτη, Rolator εμπρόσθιας και πίσω κίνησης, δύο τραπέζια που προσαρμόζονται στο ύψος και στην κλίση των αναγκών των παιδιών, 4 σετ τραπεζοκαθίσματα,4 ντουλάπες, δύο παγκάκια και 2 παιχνίδια χρονικής εξέλιξης με την αρωγή της ΔΙΠΕ Κοζάνης.
Πλέον η αίθουσα φυσικοθεραπείας είναι αρκετά εξοπλισμένη και τα παιδιά μας με τη συμβολή της φυσικοθεραπεύτριας μας ήδη παρουσιάζουν πρόοδο.
Όλο το προσωπικό του σχολείου, δούλεψε διπλή βάρδια, κουβαλώντας, μοντάροντας, καθαρίζοντας τον εξοπλισμό και αναδιαμορφώνοντας το σχολείο ώστε την Παρασκευή να πραγματοποιηθεί το μάθημα απρόσκοπτα. Συγχαρητήρια στο προσωπικό για τον επαγγελματισμό και το αίσθημα ευθύνης απέναντι στους μαθητές μας.
Η προϊσταμένη του Ειδικού Νηπιαγωγείου Κοζάνης
Σταυρούλα Γουλιού
Σταυρούλα Γουλιού