Διαβάσαμε το υπέροχο παραμύθι με την πλούσια εικονογράφηση, Τζότζο, ο μικρός σκαντζόχοιρος και η Μελένια η μελισσούλα, της Ειρήνης Πετρίδου
Αφού παρακολουθήσαμε το βίντεο “Μέλισσες – ο μαγικός κόσμος των ζώων” και αφού μας έδειξε ο αγαπημένος Τζότζο πως φτιάχνουμε μελισσούλες, ζωγραφίσαμε με ενθουσιασμό τις δικές μας
Επίσης κατασκευάσαμε μελισσούλες
Στο τέλος γνωρίσαμε και λατρέψαμε τα παιχνίδια με σχήματα και λέξεις με το αγαπημένο μας Bee bot
Συνεχίσαμε την αφήγηση παραμυθιού με τον αγαπημένο πια φίλο Τζότζο, με τίτλο: Τζότζο, ο μικρός σκαντζόχοιρος και η φίλη του η κάμπια, της Ειρήνης Πετρίδου
Αφού παρακολουθήσαμε βίντεο με τον κύκλο ζωής της πεταλούδας και αφού μας έδειξε και πάλι ο αγαπημένος μας φίλος πως φτιάχνουμε πεταλούδες, ζωγραφίσαμε τις δικές μας