Ενημέρωση – Ανακοίνωση

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ – ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες του Δημοτικού Σχολείου και Νηπιαγωγείου Κ. Μαζαρακίου, σας ενημερώνουμε, ότι τις προηγούμενες μέρες παρατηρήθηκαν κάποιες φθορές στον προαύλιο χώρο του σχολείου μας ( κεντρική αυλόπορτα). Ύστερα από αυτοπρόσωπη παρουσία , η Διεύθυνση του σχολείου αποκατέστησε τις παραπάνω βλάβες – φθορές (λουκέτο εξωτερικής αυλόπορτας κτλ )

και ταυτοχρόνως ενημέρωσε δια της νομίμου οδού, τις αρμόδιες υπηρεσίες.

Στις δύσκολες συγκυρίες που βιώνουμε, και με τα δεδομένα οικονομικά προβλήματα, και επειδή και στο παρελθόν έχουν παρατηρηθεί παρόμοια περιστατικά, θεωρούμε άδικο και εξαιρετικά ζημιογόνο να συμβαίνουν τέτοια περιστατικά στο σχολείο μας. Η προστασία του χώρου μας πρέπει να είναι πρώτιστο μέλημά μας, και κύρια φροντίδα μας. Καλό είναι τους όποιους πόρους διαθέτουμε να τους χρησιμοποιούμε προς όφελος των παιδιών μας και όχι προς αποκατάσταση φθορών, οι οποίες κάλλιστα, θα μπορούσαν να αποφευχθούν.

Με εκτίμηση,

η Διευθύντρια του Δημοτικού Σχολείου Σοφία Καραγεωργοπούλου, και η Προισταμένη του Νηπιαγωγείου Αλεξάνδρα Κομνηνού.