ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΜΟΥ ΜΥΡΙΖΕΙ….ΣΤΟ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΚΙΒΕΡΙΟΥ

8d8166a8 263c 400e 8e0d c76e68c360ee

Μία σχολική χρονιά έφτασε στο τέλος της!

Μία χρονιά όμορφη, γεμάτη και δημιουργική.

Έτσι και εμείς πριν καλά καλά μπει το καλοκαίρι……….

Το ονειρευτήκαμε! Φανταστήκαμε πώς θέλουμε να περάσουμε. Τραγουδήσαμε πολλά καλοκαιρινά τραγούδια…. Όμορφες τελευταίες καλοκαιρινές διακοπές δημιούργησαν τα μικρά χεράκια μας!

Έτσι φτάσαμε στην ΓΙΟΡΤΗ ΛΗΞΗΣ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΕΤΟΥΣ όπου παρουσιάσαμε την ταινία του Ελληνικού Κινηματογράφου “Η Αλίκη στο Ναυτικό”.

Οι πρωταγωνιστές του έργου μας η θάλασσα, τα κύματα, οι γλάροι, τα ναυτάκια μας , Η Αλική και ο Παπαμιχαήλ.

Μαμάδες, μπαμπάδες, γιαγιάδες, παππούδες, συγγενείς και φίλοι μας τίμησαν με την παρουσία τους. Με το πιο θερμό χειροκρότημα, απόλαυσαν τα μικρά μας παιδιά.

Τέλος η γιορτή της Αποφοίτησης μας έκλεισε αυτή τη μαγευτική βραδιά. Αποχαιρετήσαμε τα νηπιάκια μας με μια μεγάλη σφιχτή αγκαλιά με όμορφες ευχές μέσα από την καρδιά μας!

Σας ευχόμαστε ένα ξένοιαστο καλοκαίρι!

Ραντεβού τον Σεπτέμβρη!