“Η Ανακύκλωση είναι παιχνίδι. Ας παίξουμε!”

Στο Νηπιαγωγείο μας, η ανακύκλωση έγινε παιχνίδι! Οι μικροί μας μαθητές δημιούργησαν τις δικές τους σακούλες ανακύκλωσης, μικρά έργα τέχνης που θα ενισχύσουν το πνεύμα της ανακύκλωσης στο σχολείο μας.

Κάθε μαθητής,  ζωγράφισε το σύμβολο της ανακύκλωσης και το κόλλησε  πάνω σε μια σακούλα.

Στη συνέχεια, μοιράστηκαν ένα κοινό σύνθημα: “Η Ανακύκλωση είναι παιχνίδι. Ας παίξουμε!”

Untitled design 32

Untitled design 31

Οι μαθητές, υποστηριζόμενοι από τις οικογένειές τους, μπορούν τώρα να χρησιμοποιούν αυτές τις σακούλες για να συμμετέχουν στο παιχνίδι της ανακύκλωσης.

Οι κάδοι ανακύκλωσης στο νηπιαγωγείο μας, περιμένουν πλέον να υποδεχτούν τις πρώτες σακούλες παιχνιδιού ανακύκλωσης των παιδιών μας.

Ας παίξουμε αυτό το παιχνίδι μαζί, γιατί η ανακύκλωση είναι παιχνίδι που όλοι μπορούμε να απολαύσουμε!