Ελληνικό Κέντρο Ασφαλούς Διαδικτύου του ΙΤΕ

Πρόγραμμα διαδικτυακών ενημερώσεων για γονείς για τους μήνες Οκτώβριο-Δεκέμβριο 2022

«Πως θα εκπαιδεύσουμε παιδιά και εφήβους να χρησιμοποιούν με ασφάλεια το διαδίκτυο; Τι πρέπει να προσέχουν οι γονείς και ποιοι οι κυριότεροι κίνδυνοι που ελλοχεύουν; Ποια εργαλεία είναι διαθέσιμα δωρεάν για την προστασία των παιδιών; Θα θιχτούν θέματα όπως η προστασία των προσωπικών δεδομένων των παιδιών, οι επαφές με αγνώστους, το online gaming, η ασφάλεια στα κοινωνικά δίκτυα κ.α»

To Ελληνικό Κέντρο Ασφαλούς Διαδικτύου του ΙΤΕ έχει προγραμματίσει για τη σχολική χρονιά 2022-2023 διαδικτυακές ενημερώσεις για γονείς μαθητών όλων των εκπαιδευτικών βαθμίδων πάνω σε θέματα ψηφιακής ασφάλειας.

• Αν είστε γονείς παιδιών Νηπιαγωγείου/Δημοτικού μπορείτε να δηλώσετε συμμετοχή στη φόρμα εδώ.
  • Aν είστε γονείς παιδιών Γυμνασίου/Λυκείου μπορείτε να δηλώσετε συμμετοχή στη φόρμα εδώ.

Αναλυτικά δείτε ΕΔΩ

CC BY-NC-SA 4.0 Ελληνικό Κέντρο Ασφαλούς Διαδικτύου του ΙΤΕ από Νηπιαγωγείο Κεντριού διατίθεται με άδεια χρήσης Creative Commons -Αναφορά Δημιουργού – Μη Εμπορική Χρήση – Παρόμοια Διανομή4.0.