Παγκόσμια ημέρα Περιβάλλοντος :Ανακύκλωση – Επίσκεψη στο Δήμο Ιεράπετρας

286440388 5206815036106346 794867788406378805 n

Κοινή εκπαιδευτική δράση των Α, Β,Γ τάξεων του δημοτικού σχολείου Κεντριού και του νηπιαγωγείου μας !

Η τελευταία μας διδακτική επίσκεψη στα πλαίσια των δράσεων για την παγκόσμια ημέρα Περιβάλλοντος μας έκρυβε πολλές εκπλήξεις !

Περπατήσαμε στην όμορφη παραλία της πόλης μας απολαμβάνοντας τον υπέροχο ήλιο και τη θάλασσα μας , επισκεφτήκαμε την Αντιδήμαρχο κ Μαρία Ρουμελιωτάκη που μας ενημέρωσε για τις δράσεις της Υπηρεσίας Περιβάλλοντος & Καθαριότητας του Δήμου μας και ιδιαίτερα για την ανακύκλωση των Σχολικών βιβλίων όπου συμμετέχουν όλοι οι μαθητές και οι μαθήτριες των σχολείων του Δήμου μας. Παραδώσαμε τις αφίσες μας και τα φυλλάδια που χαμε ετοιμασει και παραλάβαμε από μία σακούλα ανακύκλωσης που σίγουρα θα την γεμίζουμε καθημερινά ????

CC BY-NC-SA 4.0 Παγκόσμια ημέρα Περιβάλλοντος :Ανακύκλωση – Επίσκεψη στο Δήμο Ιεράπετρας από Νηπιαγωγείο Κεντριού διατίθεται με άδεια χρήσης Creative Commons -Αναφορά Δημιουργού – Μη Εμπορική Χρήση – Παρόμοια Διανομή4.0.