Μαθητική Εβδομάδα Δράσης-Πλανήτης 2030 – Action Aid….

IMG_20180318_205423

Μαθητική Εβδομάδα Δράσης-Πλανήτης 2030 Action Aid….

Ενημέρωση μέσα απο pc και φωτογραφικό υλικό για την φτώχεια και τις κοινωνικές ανισότητες σε Παγκόσμια κλίμακα.. Αποδώσαμε το σχετικό υλικό στον Παγκόσμιο χάρτη….

Η αφίσα μας για ΠΟΙΟΤΙΚΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ.. Συνθέτουμε-Δημιουργούμε και αποτυπώνουμε το δικό μας τραγούδι για Ποιοτκη Εκπαίδευση….

Την αφίσα την κάναμε μπρελόκ και την προσφέραμε στην τοπική κοινωνία του χωριού μας με σκοπό να ευαισθητοποιήσουμε τους κατοίκους.

Στέλνουμε το δικό μας μήνυμα για Ειρήνη σε όλον τον κόσμο με τρόπο αυτοσχέδιο και συμβολικό…..

Κατασκευάζουμε αυτοσχέδια πάνινη τσάντα με ένα ξεχωριστό μήνυμα για Παγκόσμια Ειρήνη και Αδελφοσύνη….

Μαθαίνουμε απο μικροί να συμμετέχουμε έμπρακτα στην εξάλειψη της φτώχειας.. Προσφέρουμε τρόφιμα και είδη πρώτης ανάγκης σε ανθρώπους που τα έχουν ανάγκη….

Συλλογή απο καπάκια για καλό σκοπό…. Μέσα απο την προσφορά συμμετέχουμε στην αλλαγή ζωής των συνανθρώπων μας….

Συμμετέχουμε ενεργά στην Αιμοδοσία του χωριού μας… Μέσα απο τα παιδιά ευαισθητοποιήσαμε τους γονείς μας και εγιναν εθελοντές αιμοδότες….. Χαρίσαμε αυτοσχέδιο μπρελόκ σε όλους τους εθελοντές αιμοδότες….

Ζωγραφίσαμε τον πλανήτη 2030…. Όπως εμείς τον φανταζόμαστε….

Το τραγούδι μας για Ποιοτική Εκπαίδευση….

Πατήστε στο παρακάτω link για να δείτε το βίντεο που δημιουργήσαμε…

Γιατι έχουμε στόχους και θα τους πετύχουμε….. Η αλλαγή ξεκινάει απο εμάς…..!!!