Επαναλειτουργια Νηπιαγωγειου

Αγαπητοι γονεις
Απο αυριο επιστρεφουμε στις ταξεις μας…με λιγο διαφορετικες συνθηκες βεβαια…
Τα τμηματα μας χωριστηκαν σε υποτμηματα για να πληρουμε τις οδηγιες του Υπουργειου.
Ολοημερο τμημα και προωρη υποδοχη δεν λειτουργουν.
Σημερα το πρωι εγινε απολυμανση του χωρου απο το Δημο.
Αυριο γονεις και παιδια θα ενημερωθειτε για τους “νεους κανονες” που εχουν επιβληθει σε ολους μας.
Θα σας παρακαλουσαμε να δειξετε υπομονη κατα τη διαρκεια της προσελευσης και της αποχωρησης καθως θα εισερχονται μονο τα παιδια στο χωρο του σχολειου.
Θα τους βαζουμε αντισηπτικο στα χερακια κατα την εισοδο και κατα τη διαρκεια της ημερας θα τα πλενουν συχνα,οι επιφανειες θα καθαριζονται κατα τη διαρκεια της ημερας με ειδικο υγρο και απο τις εκπαιδευτικους και απο την καθαριστρια που θα ερχεται και κατα τη διαρκεια των μαθηματων και μετα τη ληξη αυτων.
Με καλη θεληση απο ολους θα προσαρμοστουμε και θα καταφερουμε να επανελθουμε οσο ειναι δυνατον στη σχολικη πραγματικοτητα για να αποχαιρετησουμε τη φετινη σχολικη χρονια ομορφα!
Καλη επιστροφη σε ολους!