Make a wish( Κάνε μια ευχή)

Για μια ακόμη χρονιά το Νηπιαγωγείο Καρυάς συμμετέχει στο πρόγραμμα αστέρι της ευχής για σχολεία 2020-2021  του Make-A-Wish, το οποίο  εκπληρώνει ευχές παιδιών με πολύ σοβαρές ασθένειες. Μια ευχή αποτελεί αναπόσπαστο μέρος του ταξιδιού για τη θεραπεία, γι’ αυτό και το Make a wish δεσμεύεται  να  εκπληρώνει την ευχή κάθε παιδιού που πληροί τα κριτήρια μας. Έρευνες καταδεικνύουν ότι τα παιδιά στα οποία έχει εκπληρωθεί η ευχή τους, μπορούν να ανακτήσουν  τη σωματική και συναισθηματική δύναμη που χρειάζονται για να αντιμετωπίσουν μια πολύ σοβαρή ασθένεια.

Η Νηπιαγωγός συγκέντρωσε τα χρήματα του κάθε γονέα και προχώρησε στην αγορα αστεριών,τα οποία σύντομα θα βρίσκονται στα χέρια των μικρών μαθητών. Από μικροί μαθαίνουμε παρέα με το σχολείο και την οικογένεια τη δύναμη της προσφοράς στο συνάνθρωπό μας.