Εθελοντική δράση

Το σχολείο μας είχε τη χαρά να παρέχει οικονομική υποστήριξη στον Πανελλήνιο Σύλλογο Πρόληψης και Συμπαράστασης Ανήλικων Θυμάτων Τροχαίων Ατυχημάτων, προκειμένου να αγοραστεί ένα αναπηρικό καρότσι.

atiximata

Αλκυονίδες μέρες

Ο χειμώνας δίνει τη σκυτάλη στις ανθισμένες αμυγδαλιές. Οι αλκυονίδες μέρες κάνουν αισθητή την παρουσία τους. Τα παιδιά του νηπιαγωγείου έμαθαν την ιστορία τους, κατασκεύασαν ομαδικά και ατομικά κολλάζ.
alkyonides1  alkyonides3

amydgalies2

alkyonides4

Χριστουγεννιάτικη γιορτή 2023

Το σχολείο μας πραγματοποίησε με επιτυχία τη χριστουγεννιάτικη εκδήλωση με παρουσίαση θεατρικών έργων από τα τμήματα, τραγούδια, χορούς…Ο Αη-Βασίλης άκουσε το κάλεσμά μας και επισκέφτηκε τα παιδάκια για να μοιράσει δώρα!!! Πόσο όμορφη και μαγική στιγμή για τα παιδιά… Ευχόμαστε αυτή η αθωότητα να παραμείνει στις ψυχές τους…Ευχαριστούμε πολύ όσους παρεβρεθήκατε!

1g 1

1b 1