Λίγα λόγια…..

Αγαπημένοι  μου  μικροί μαθητές, ένιωσα την ανάγκη να επικοινωνήσω μαζί σας ,αφού δεν προλάβαμε να πούμε έστω ένα γεια πριν κλείσουν τα σχολεία. Εύχομαι να είστε πολύ καλά,τόσο εσείς όσο και οι γονείς σας. Θεωρώ ότι το σχολείο λείπει σε όλους μας. Τις επόμενες βδομάδες και μέχρι να ανοίξουν τα σχολεία και να βρεθούμε από κοντά, θα τα λέμε από εδώ, με τη βοήθεια των γονέων σας πάντα. Θα σας προτείνω κάποιες δραστηριότητες που θα κάνουν καλύτερη την παραμονή σας στο σπίτι μέχρι να τα ξαναπούμε..

Παιδιά, θα τα λέμε στην παρεούλα μας και πάλι,μόνο που αυτή τη φορά,θα μας βοηθάει η μαμά και ο μπαμπάς ή και τα μεγαλύτερα αδέλφια μας.

Παρακάτω, σας παραθέτω το τραγούδι που τραγουδούσαμε πολλές φορές στο νηπιαγωγείο, το δραματοποίησαμε και σας άρεσε πολύ!!!

Σας αγαπώ και σας σκεφτόμαι!!!