ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΤΟΥ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟΥ ΜΑΣ ΣΕ ΔΡΑΣΗ ΤΟΥ “ΧΑΜΟΓΕΛΟΥ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ”

Στο πλαίσιο των δράσεων κοινωνικής ευαισθητοποίησης που υλοποιεί το Νηπιαγωγείο Γρίβας, συγκεντρώσαμε μαζί με τους μικρούς μας μαθητές και τις οικογένειές τους τρόφιμα και είδη πρώτης ανάγκης για τα παιδιά και τις οικογένειες που τα έχουν ανάγκη και τα αποστείλαμε στο «Χαμόγελο του Παιδιού», συμμετέχοντας έτσι στην «Πασχαλινή Πανελλαδική Εκστρατεία συγκέντρωσης τροφίμων και ειδών πρώτης ανάγκης, για να να εξασφαλίσουμε το πιο όμορφο Πάσχα σε χιλιάδες παιδιά!».
Μέσα από τη διαδικασία αυτή τα νήπια έμαθαν έμπρακτα τις έννοιες της αλληλεγγύης και της ανιδιοτελούς προσφοράς!
Ευχαριστούμε θερμά τους γονείς των μαθητών μας, αλλά και όλους όσους βοήθησαν στην υλοποίηση αυτής της δράσης!
20240424 120815

logo gr

«ΤΟΝ Κ.Ο.Κ. ΑΓΑΠΩ ΜΕ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΩ». ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΩΝ ΣΤΟ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΓΡΙΒΑΣ-ΕΠΙΜΟΡΦΩΣΗ ΓΟΝΕΩΝ

images
Στο πλαίσιο του σχεδίου δράσης με θέμα την κυκλοφοριακή αγωγή που υλοποιεί το σχολείο μας με τίτλο: «Τον Κ.Ο.Κ. αγαπώ με ασφάλεια κυκλοφορώ», την Παρασκευή 12/4/2024 επισκέφτηκε το σχολείο μας ο αστυνομικός του τοπικού αστυνομικού τμήματος κ. Πρόιτσης Δημήτριος και μας ενημέρωσε σχετικά καθώς επίσης και οι κ. Σιδέρης Πέτρος και κ. Χαλδογερίδης Δημήτριος που μας ξενάγησαν στο περιπολικό. Ακολούθησε ενημέρωση των γονέων των μαθητών του Νηπιαγωγείου μας.
Ευχαριστούμε θερμά το Διοικητή του Α.Τ. Γουμένισσας κ. Λιακόπουλο Αντώνιο για την άμεση ανταπόκριση στο αίτημά μας καθώς και τον κ. Πρόιτση Δημήτριο για την τόσο σημαντική και διαφωτιστική παρουσίαση που έκανε τόσο στους μαθητές μας όσο και στους γονείς τους και τους κυρίους Σιδέρη Πέτρο και Χαλδογερίδη Δημήτριο για την τόσο ενδιαφέρουσα και ευχάριστη ξενάγηση στο περιπολικό.
images 1

20240410 143101
ΤΟ “ΔΩΡΑΚΙ” ΠΟΥ ΕΤΟΙΜΑΣΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟΥΣ

ΔΩΡΕΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥ ΥΛΙΚΟΥ

Στις 06/03/2024 ο περισυνός μας μαθητής Καραδήμου Λίνος-Σωτήριος και οι γονείς του, δώρισαν στο Νηπιαγωγείο μας δύο μεγάλα χαλιά και πέντε καταπληκτικά επιτραπέζια παιχνίδια.
Τους ευχαριστούμε θερμά για αυτή τους την υπέροχη κίνηση αγάπης και προσφοράς!

20240411 143015

20240411 143927

ΤΣΙΚΝΟΠΕΜΠΤΗ

Με μεγάλη χαρά γιορτάσαμε και φέτος την Τσικνοπέμπτη με χορό, τραγούδι και πεντανόστιμα εδέσματα!!!
Ευχαριστούμε πολύ το Σύλλογο Γονέων για την ευγενική προσφορά των εδεσμάτων!!!
Και του χρόνου με υγεία!!!
20240307 120952