5 Ιουνίου παγκόσμια ημέρα περιβάλλοντος
Με μεγάλη χαρά υποδέχτηκε το σχολείο μας τον φορέα διαχείρισης στερεών αποβλήτων ΦΟΣΔΑ Στερεάς Ελλάδας όπου μέσα από συζήτηση, εκπαιδευτικά βίντεο και ομαδικά παιχνίδια στην αυλή εμφυσηθηκαν στα παιδιά αξίες που σχετίζονται με τη διατήρηση του περιβάλλοντος καθαρού όπως και με την αξία της ανακύκλωσης!
Ο κήπος του νηπιαγωγείου μας!
Πασχαλινές κατασκευές
Αναμνηστικό συμμετοχής σε δράση κατά της ενδοσχολικής βίας.
2ο Εργαστήριο δεξιοτήτων
Ημέρα παιδικού βιβλίου
Η 2 Απριλίου έχει οριστεί ως παγκόσμια ημέρα παιδικού βιβλίου και οι δράσεις μας ήταν αφιερωμένες σε αυτή.Σε συνεργασία με την πρώτη,την τρίτη και την τετάρτη δημοτικού μιλήσαμε για την αξία των βιβλίων, τα παιδιά της πρώτης μας διαβάσανε ένα παραμύθι, είδαμε βίντεο σχετικά με το πώς κατασκευάζονται τα βιβλία καθώς και ένα βίντεο με τη ζωή του σπουδαίου παραμυθά Χάνς Κρίστιαν Άντερσεν.Τέλος κατασκευάσαμε σελιδοδείκτες και φτιάξαμε αφίσα με το σύνθημα:”Βιβλίο παράθυρο στον κόσμο”