ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟ

ΤΟ ΜΑΓΙΚΟ ΠΙΝΕΛΟ

Το «Μαγικό Πινέλο», περιλαμβάνει δημιουργικές δραστηριότητες ζωγραφικής, σχεδίου, μουσικής, εικόνων και έργων τέχνης που αλληλεπιδρούν με το μαθητή, διατηρώντας αμείωτο το ενδιαφέρον και ενισχύοντας τη δημιουργικότητα των μαθητών. Οι εφαρμογές προσεγγίζονται διαθεματικά και βιωματικά.

Ο βαθμός δυσκολίας είναι τέτοιος, ώστε κάθε παιδί να μπορεί να συμμετέχει, να ενεργεί και να πράττει φτάνοντας στο αποτέλεσμα.

Πατήστε στη σελίδα που ακολουθεί .

“Μαγικό Πινέλο” – Εκπαιδευτικό λογισμικό για την Ειδική Αγωγή, το Νηπιαγωγείο και τις πρώτες τάξεις του Δημοτικού

Πατήστε εκεί που λέει ΚΑΤΕΒΑΣΤΕ ΤΟ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟ ΑΠΟ ΕΔΩ

και ακολουθήστε τις οδηγίες.

Όταν εγκαταστήσετε το λογισμικό μπορείτε να το δοκιμάσετε πατώντας εκεί που λέει DEMO.

Αφήστε τα παιδιά να ζωγραφίσουν, να παίξουν με τα χρώματα και να μάθουν μέσα από αυτό.

Αν σας αρέσει να προχωρήσετε και να κάνετε παραπάνω βήματα.

Καλή διασκέδαση

πηγή:https://eidikospaidagogos.gr/magiko-pinelo-eidiki-agogi-yliko/?fbclid=IwAR2iZzlMbD59lWYOO8NBckuUXzLV7EoPdNih8aUqpfhlxExNAoV6Br5k6UA