ανάρτηση αφίσας ΠΕΠ

από κάτω από: Διατροφή| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ανάρτηση αφίσας ΠΕΠ

Τα σχόλια είναι κλειστά.

Πρόσφατα σχόλια

Το Νηπιαγωγείο Γαζώρου συστεγάζεται με το Δημοτικό Σχολείο Γαζώρου και λειτουργεί με το πρωϊνό υποχρεωτικό πρόγραμμα. Είναι μονοθέσιο και φιλοξενεί τα παιδιά 4-6 χρόνων όχι μόνο του Γαζώρου αλλά και από τα γύρω χωριά Θολό, Ν.Πέτρα, Άγιο Χριστόφορο και Αναστασιά. Διαθέτει μεγάλη αίθουσα διδασκαλίας με εσωτερική τουαλέτα βοηθητικό χώρο δραστηριοτήτων και γίνεται χρήση του εσωτερικού γυμναστηρίου του Δημοτικού Σχολείου για τις δραστηριότητες φυσικής αγωγής, ψυχοκινητικής εκπαίδευσης, θεατρικής αγωγής κλπ. Ο αύλειος χώρος είναι μεγάλος και χρησιμοποιείται σε διαφορετική ώρα από το Δημοτικό όμως υπάρχει και ξεχωριστός χώρος του Νηπιαγωγείου περιφραγμένος και ασφαλής με αμμοδόχο και διάφορα παιχνίδια. Η συνεργασία με τις τάξεις του Δημοτικού σχολείου είναι συχνή γεγονός που βοηθά στην ομαλή μετάβαση των νηπίων στην Ά Τάξη.

ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΓΑΖΩΡΟΥ