Εγγραφές στα Νηπιαγωγεία για το σχολικό έτος 2024-2025

Εγγραφές στο Νηπιαγωγείο για το σχολικό έτος 2024-2025

.jpg

Οι αιτήσεις εγγραφών στα δημόσια Νηπιαγωγεία Γενικής Παιδείας, για το σχολικό έτος 2024-2025 θα πραγματοποιηθούν από 1 έως 20 Μαρτίου 2024.

Οι εγγραφές  πραγματοποιούνται από τους γονείς  ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ .  Εγγραφές που πραγματοποιούνται μετά το προβλεπόμενο διάστημα θεωρούνται εκπρόθεσμες και απαιτούν την έγκριση της Διεύθυνσης στην οποία ανήκει το σχολείο.

Στο Νηπιαγωγείο Φυλής εγγράφονται μαθητές/τριες γεννημένοι/ες το 2020 που ανήκουν στα ΟΡΙΑ του Νηπιαγωγείου Φυλής,μαθητές δηλαδή που διαμένουν στην δημοτική ενότητα Φυλής.

Στιγμιότυπο οθόνης 1

Ο γονέας/κηδεμόνας υποβάλλει  Ηλεκτρονική Αίτηση Εγγραφής στο σχολείο όπου ανήκει, βάσει της διεύθυνσης κατοικίας του, σύμφωνα με τα όρια της σχολικής περιφέρειας του Νηπιαγωγείου, μέσω της ηλεκτρονικής πλατφόρμας του Υπουργείου Ψηφιακής Διακυβέρνησης στην ηλεκτρονική διεύθυνση:

ΟΔΗΓΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΓΓΡΑΦΗ