Καλοκαίρι μου, γλυκό!

Λίγο πριν τη λήξη του σχολικού έτους, οι μαθητές και μαθήτριες του σχολείου μας, ανέβηκαν επί σκηνής και μοίρασαν όμορφες εικόνες και συναισθήματα μέσα από ποιήματα, χορογραφίες και τραγούδια. Η γιορτή λήξης είχε αφορμή το σχέδιο δράσης που υλοποιήθηκε στο σχολείο μας κατά τη διάρκεια της σχολικής χρονιάς , με τίτλο “Βάζω χρώμα στην αυλή μου κι ομορφαίνω τη ζωή μου”.

Στην ανανεωμένη και οικολογική αυλή μας, τα παιδιά ευχήθηκαν “Καλό καλοκαίρι” στους καλεσμένους, περνώντας μηνύματα οικολογικής και περιβαλλοντικής συνείδησης.

Τώρα που αποχαιρετάμε για καλοκαίρι τα προνήπια και για το Δημοτικό τα νήπια, θα θέλαμε να πούμε ένα μεγάλο Μπράβο σε όλους τους μαθητές και τις μαθήτριες του σχολείου μας για την πρόοδό τους κι όλα όσα κατάφεραν!

Καλό καλοκαίρι , με χαμόγελα  πολλά!!!!!!!!!!!!!!

Σας περιμένουμε τον Σεπτέμβρη!