Εκπαιδευτική Επίσκεψη στο Αλσύλλιο Κεφαλαρίου

Στα  πλαίσια του  κοινού εργαστηριίου  δεξιοτήτων για   το   Δάσος  και   της   ένταξης των σχολείων   μας  στο δίκτυο “ΜΑΘΑΙΝΩ ΓΙΑ ΤΑ ΔΑΣΗ” της Ελληνικής Εταιρείας Προστασίας της Φύσης,συνδιοργανώσαμε   με  το νηηπιαγωγείο   Αγιου  Προκοπίου  και την Α   Δημοτικού  του   6  Δημοτικού   Σχολείου  Άργους  ,  την Παρασκευή,19 Απριλίου  2024 ,  εκπαιδευτική   επίσκεψη   στο  κοντνό  άλσύλλιο  του   Κεφαλαρίου  .

Ευχαριστούμε   Ολόψυχα  την   Πυροσβεστική Υπηρεσία   Άργους,  και   την Δασική   Υπηρεσία  καθώς και τους μαθητές και εκπαιδευτικούς του Νηπιαγωγείου Αγίου   Προκοπίου   και της Ά τάξης του 6ου Δημοτικού Σχολείου Άργους  για  την φιλία   και   την  συνεργασία:

ΓΙΑΤΙ    ΌΛΟΙ   ΜΑΖΊ   ΜΠΟΡΟΥΜΕ  ΝΑ ΣΩΣΟΥΜΕ   ΤΑ  ΔΑΣΗ

20240409 142143

ΚΑΙ   ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΨΟΥΜΕ  ΤΟΝ  ΠΛΑΝΗΤΗ  ΜΑΣ!

Κατηγορίες: Εργαστηρια δεξιοτήτων. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.