Lets do it Greece 2024-Ολοι μαζί -χέρι με χέρι

345

Την  Κυριακή   14 Απριλίου 2024 ,το   Σχολείο   μας    ,( Δημοτικό   και   Νηπιαγωγείο) σε συνεργασία με το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων και με τον τοπικό Πολιτιστικό Σύλλογο «Σάμινθο.»   συμμετείχε  στην ταυτόχρονη πανελλαδική δράση “Let’ do it Greece!”, με επίκεντρο   τον προαύλιο χώρο του Δημοτικού Σχολείου & του Νηπιαγωγείου Φιχτίου και   στόχο μελλοντικά    να επεκταθεί   η  εθελοντική    μας  δράση     και  σε άλλα σημεία  ενδιαφέροντος  στα   Φίχτια  και τις γύρω κοινότητες.

Μικροί   και   μεγάλοι ,  χωριστήκαμε σε   ομάδες ,   και  αναλάβαμε   δράση – Κλαδέματα  στα   δεντράκια   της   αυλής  μας, περιποίηση και καθαρισμός του προαύλιου χώρου του  σχολείου,φύτεμα λουλουδιών στα παρτέρια, βαψίματα στα   παγκάκια   του  σχολείου   μας,τοποθέτηση αντιολισθητικών ταινιών στις εξωτερικές σκάλες του σχολείου .

Παρουσίαση1 page 0001 1

Ήταν   μια  υπέροχη   εμπειρία  για όλους μας !Μία   μοναδική   ευκαιρία  να  δείξουμε  εμπράκτως   όλοι  μαζί σαν  μια ομάδα  την  διάθεση  προσφοράς    χωρίς  αντάλλαγμα  με  απώτερο   στόχο    το  κοινό  καλό  και  την προστασία   του  περιβάλλοντος.

Κατηγορίες: Εργαστηρια δεξιοτήτων, σχέδιο δρασης σχολικης μονάδας, Χωρίς κατηγορία. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.