ΟΤΑΝ ΛΕΩ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ ,ΝΑ ΒΓΑΙΝΕΙΣ

Στα  πλαίσια  του  Εργαστηρίων Δεξιοτήτων- Α’ θεματικού  κύκλου: «Ζω καλύτερα-Ευ Ζην»και  υπόθεμα   διατροφή ,   υλοποιήθηκε δια ζώσης  στο Νηπιαγωγείο μας, το εκπαιδευτικό περιβαλλοντικό πρόγραμμα «Όταν λέω πορτοκάλι, να βγαίνεις» από το Κέντρο Εκπαίδευσης για το Περιβάλλον και την Αειφορία (Κ.Ε.ΠΕ.Α.)/Κέντρο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης (Κ.Π.Ε.) Νέας Κίου, διάρκειας 2 διδακτικών ωρών.

Στο  πρόγραμμα  συμμετείχαν  μαζί μας, και  οι  μαθητές  της  Α τάξης  μετά  από  πρόσκληση  μας, να μάθουμε  όλοι  μαζί περισσότερα για το πορτοκάλι ,την  διατροφική  του  αξία,να  παίξουμε ,να τραγουδήσουμε ,να   ακούσουμε  παραμύθι  για  την Λένια,την  Πορτοκαλένια, να  φτιάξουμε την δική μας πορτοκαλιά  της  φιλίας.

Λήψη αρχείου

Δημοσιεύθηκε στην ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ, Εργαστηρια δεξιοτήτων, ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΣΧΟΛΙΚΩΝ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΩΝ. Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.